Spektakle

Dwoje na fotelu

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 50 minut
Premiera: 16 października 2020
Występują: Artur KamińskiKatarzyna Adamczyk-Kuźmicz

Ona i on – dwoje na fotelu lub w jego pobliżu prowadzą zabawny dialog pełen absurdów, cierpkich uwag i zwrotów akcji. Czy kobiety powinny mieć swobodny dostęp do noży? Czy można zdradzić kochankę z żoną? Czy zaufanie w związku ma swoje granice? Jak należy sprzedawać zegarki oraz inwestować w sztukę współczesną? Ta nieoczywista komedia jest bezpośrednim nawiązaniem do sztuki Marka Zgaińskiego pt. „Arka, czyli dwoje na kanapie”, otwierającej 11 lat temu działalność Mojego Teatru. Nie mniej groteskowa, nie aż nadto sentymentalna, a z pewnością sugestywna i rozbijająca na czynniki pierwsze relacje damsko-męskie oraz ukazująca rzeczywistość jako tragifarsę – czyli taką, jaką jest.

Czułe struny, czyli białe tango

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 50 minut
Premiera: 22 marca 2019
Występują: Anna BiniakLeszek Wojtaszak

Ona kończy ostatniego drinka przy barze, on na scenie pakuje kontrabas. Wszyscy już wyszli, nie ma nikogo, jest tylko zakaz palenia. Czego oczekuje samotna kobieta po przejściach, szukająca mężczyzny z klasą? Jakie ma szanse niespełniony artysta, muzyk grający na dansingach? To komedia o nałogach i umiarze, wierności i zdradzie, spełnieniu i pustce z kontrabasem w tle oraz kuszącym aromatem koniaku. Zapraszamy na nietuzinkowy dialog i białe tango w Moim Teatrze.

Pan ma problem z kobietami

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 50 minut
Premiera: 21 września 2018
Występują: Katarzyna Adamczyk-KuźmiczTadeusz Falana

Kobiety mają problem z butami, torebkami, perfumami i jeszcze przynajmniej z setką innych spraw. Mężczyźni, z reguły, mają jeden – kobiety. I kompletnie nie rozumieją, o co chodzi kobiecie, gdy stoi przed pełną szafą i mówi: Nie mam w co się ubrać! Nie rozumieją też, przynajmniej, setki innych spraw, ale na szczęście są terapeuci, którzy potrafią pomóc mężczyznom zrozumieć kobiety, a kobietom rozwiązać problem pełnej szafy. Na komediową sesję terapii zapraszamy do Mojego Teatru.

Nieporadnik mężczyzny

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 45 minut
Premiera: 23 września 2016
Występują: Magdalena PawelecSebastian Grek / Paweł Sakowski

Czy mężczyzna może żyć bez kobiet? A jeśli jest nieśmiały, to gdzie może spotkać kobietę swojego życia? I czy nie opuszczają go marzenia o seksownej psychoterapeutce? Na te pytania szuka odpowiedzi bohater komedii „Nieporadnik mężczyzny”, mężczyzna – samiec z końca alfabetu, pijący wino tylko okazjonalnie, borykający się z kobietami swojego życia, twórca sztuk niekonwencjonalnych. Zapraszamy do Mojego Teatru osoby śmiałe i nieśmiałe, a przede wszystkim ciekawe odpowiedzi na powyższe pytania.

Nago w kisielu

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 60 minut
Premiera: 11 grudnia 2015
Występują: Anna BiniakIzabella Tarasiuk-Andrzejewska

Jest takie polskie przekleństwo – „Obyś nie miał znajomości”. I sądzę, że brak znajomości jest o wiele gorszy od „Obyś się smażył w piekle”, bo piekło jest iluzoryczne, a brak znajomości konkretny. Bohaterki komedii „Nago w kisielu” nie mają znajomości, wiodą nudne życie bez perspektyw, aż tu nagle pojawia się szansa na wielką zmianę. Być może jedyną. Pojawia się ON. Jeśli są Państwo ciekawi, do czego są w stanie posunąć się dwie zdesperowane kobiety, by nie przepuścić TAKIEJ szansy, to zapraszamy na spektakl.

Randka w ciemno

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 55 minut
Premiera: 22 września 2012
Występują: Izabella Tarasiuk-AndrzejewskaLeszek Wojtaszak

Ktoś wymyślił, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Potem ten pogląd rozpowszechnił się i utrwalił. A przecież z gruntu jest pozbawiony sensu, bo wiadomo, że na Marsie, ani tym bardziej na Wenus, nie istnieją warunki pozwalające na powstanie życia i wykształcenie się jego inteligentnych form. Kobiety i mężczyźni nie pochodzą z odległych planet i zasadniczo się od siebie zbytnio nie różnią, z wyjątkiem paru całkiem miłych szczegółów anatomii. Nie różnią się zwłaszcza kiedy spędzili ze sobą dwadzieścia lat, dzień w dzień, spotykając się w tej samej kuchni, mijając na tym samym korytarzu i śpiąc w tym samym łóżku. Znają się tak dobrze, że prawie są identyczni. A może wcale się nie znają? Może spotykają się po raz pierwszy i zastanawiają się czy będą do siebie pasować?Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.

Mój stary mąż, moja nowa żona

Reżyseria: Marek Zgaiński
Scenariusz: Marek Zgaiński
Czas: 55 minut
Występują:Aleksandra Andrzejewska, Irena Lipczyńska, Tadeusz Falana

To komedia sytuacyjna, z tym zastrzeżeniem, że sytuacja jest wyjątkowo krępująca i niezręczna. Jak zwykle, gdy spotykamy przypadkiem swoją byłą lub swojego byłego w towarzystwie nowego partnera lub partnerki, na zrobienie w tył zwrot jest już za późno. Wypada się przywitać i nawiązać grzecznościową rozmowę. Czasami jednak rozmowa staje się coraz mniej grzeczna… A co z tego może wyniknąć?