Izabella Tarasiuk – Andrzejewska

Spektakle:

Nago w kisielu

Portret z magnolią

Randka w ciemno

Spektakl muzyczny Izabelli Tarasiuk-Andrzejewskiej „Winna miłości. Aresztujcie mnie”

Związek partnerski

Aktorka dramatyczna i wokalistka. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule für Music und Theater w Monachium. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadebiutowała rolą Carmen w operze „Carmen” G.Bizeta na deskach Opery Śląskiej w roku 1999. Koncertowała u boku takich znakomitości świata muzyki, jak między innymi W.Ochman czy K.Kałudow. W roku 2004 zdobyła dyplom aktorki sceny dramatycznej.

Występowała jako solistka w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz gościnnie w Teatrze Wielkim w Łodzi i w Poznaniu, a także w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W roku 2002 podjęła pracę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Od 2004 roku jest aktorką Teatru Scena Z Bliska, założonego przez Janusza Andrzejewskiego. Współpracuje, kreując trzy role ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź w wystawianym na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu spektaklu ,,Królowa Śniegu ”. Od 2014 roku związana z Teatrem „ Mój Teatr ”.

Do ważniejszych ról w teatrze dramatycznym zalicza m.in. Żonę Impresarja („Odejście głodomora” T. Różewicza), Wierę („Ławeczka” A. Gelmana), Jadwigę („Impresja letniego wieczoru” A.Gelmana) oraz Ona („Audiencja III” B. Schaeffera). Właśnie za rolę ONA w reżyserii Janusza Andrzejewskiego (Scena z Bliska w Poznaniu) otrzymała nagrodę na XV Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Scena Letnia 2013” Dom Literatury Łódź. Wśród ról operowych należy wymienić m.in. Carmen („Carmen”, G. Bizet), Nefretete („Echnaton”, Ph. Glass), Jaś („Jaś i Małgosia”, E. Humperdinck).

Jej recitale w językach: jidish, hiszpańskim, angielskim czy francuskim gościły na takich scenach muzycznych, jak m.in. Filharmonia Opolska, Synagoga Pod Białym Bocianem czy też słynna kopenhaska Tivoli.

Więcej na stronie: www.scenazbliska.pl