Wiesław Krupa

img_0643-copy-black
Spektakle:
Alibi do wynajęcia
Arka, czyli dwoje na kanapie
Faceci na wybiegu
Mężczyzna o północy, czyli noc świra
Ostatni akt
Rokendrol albo mów mi teściu

(ur. 27 maja 1948 w Łodzi - zm. 5 marca 2020 w Poznaniu)

Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTV i T im. L. Schilera w Łodzi. Początek kariery miał miejsce w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, gdzie zagrał Benedykta w „Wiele hałasu o nic” Szekspira, Retyka w „Przeciw całemu światu” Wróbla oraz Anioła w „Janosiku, czyli na szkle malowane” Bryla.

Potem było kilka ról w Teatrze w Toruniu i większe role w Teatrze Jaracza w Olsztynie, takie jak Magister w „Awansie” Redlińskiego i Przybysz w „Szczęśliwym wydarzeniu” Mrożka.

Kolejne aktorskie ścieżki wiodły przez Teatr w Radomiu, gdzie zagrał Jana Kochanowskiego w „Drodze do Czarnolasu”. Następnie grał w Teatrze w Białymstoku jako Gucio w „Ślubach panieńskich” Fredry, Grabca w „Balladynie” Słowackiego, Lucjusza w „Igraszki z diabłem” Drdy oraz Demetriusza w „Śnie nocy letniej” Szekspira.

Lata 80. i 90. To sceny teatrów poznańskich: Teatru Polskiego („Mieszczanin szlachcicem”, „Wyzwolenie”, „Caligula”, „Czego nie widać”) i Teatru Muzycznego („My fair Lady”, „Jedzie Rewizor”). Z Moim Teatrem związany od samego początku – 2011 roku.

Bilety kup online

Adres

Gorczyczewskiego 2/1A
60-554 Poznań
MAPA Parking

Kontakt

Hanna Kostołowska
+48 667 341 705
biuro@mojteatr.pl

Wyszukiwarka

Przyjaciele

Warsztaty dla dzieci Leszek Pietrzak POBP Scena muzyczna
Partnerzy

Patronat

Naszym spektaklom patronują: