Izabella Tarasiuk-Andrzejewska

img_2405-ok2-2
Spektakle:
Nago w kisielu
Portret z magnolią
Randka w ciemno
Spektakl muzyczny Izabelli Tarasiuk-Andrzejewskiej „Winna miłości. Aresztujcie mnie”
Związek partnerski

Aktorka dramatyczna i serialowa (m.in. "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny", "Kasta", "Lombard" i inne) oraz wokalistka. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule für Music und Theater w Monachium. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadebiutowała rolą Carmen w operze ,,Carmen” G.Bizeta na deskach Opery Śląskiej w roku 1999. Koncertowała u boku takich znakomitości świata muzyki, jak między innymi W.Ochman czy K.Kałudow. W roku 2004 zdobyła dyplom aktorki sceny dramatycznej.

Występowała jako solistka w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz gościnnie w Teatrze Wielkim w Łodzi i w Poznaniu, a także w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W roku 2002 podjęła pracę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Od 2004 roku jest aktorką Teatru Scena Z Bliska, założonego przez Janusza Andrzejewskiego. Współpracuje, kreując trzy role ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź w wystawianym na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu spektaklu ,,Królowa Śniegu ”. Od 2014 roku związana z Teatrem „ Mój Teatr ”.

Do ważniejszych ról w teatrze dramatycznym zalicza m.in. Żonę Impresarja („Odejście głodomora” T. Różewicza), Wierę („Ławeczka” A. Gelmana), Jadwigę („Impresja letniego wieczoru” A.Gelmana) oraz Ona („Audiencja III” B. Schaeffera). Właśnie za rolę ONA w reżyserii Janusza Andrzejewskiego (Scena z Bliska w Poznaniu) otrzymała nagrodę na XV Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Scena Letnia 2013” Dom Literatury Łódź. Wśród ról operowych należy wymienić m.in. Carmen („Carmen”, G. Bizet), Nefretete („Echnaton”, Ph. Glass), Jaś („Jaś i Małgosia”, E. Humperdinck).

Jej recitale w językach: jidish, hiszpańskim, angielskim czy francuskim gościły na takich scenach muzycznych, jak m.in. Filharmonia Opolska, Synagoga, Pod Białym Bocianem czy też słynna kopenhaska Tivoli. Więcej na stronie: www.scenazbliska.pl

Bilety kup online

Adres

Gorczyczewskiego 2/1A
60-554 Poznań
MAPA Parking

Kontakt

Hanna Kostołowska
+48 667 341 705
biuro@mojteatr.pl

Wyszukiwarka

Przyjaciele

Leszek Pietrzak POBP Scena muzyczna
Partnerzy

Patronat

Naszym spektaklom patronują: